UNIWIN > Dotazy klientů

Dotazy klientů

Vážený zákazníku,

pořízení nových oken a dveří je přepokládáno jako investice provedená "jednou za život". Aby to tak skutečně bylo, je vhodné obeznámit se se základní problematikou a předejít tak možným obtížím. Níže naleznete obvyklé dotazy, které vám usnadní orientaci v problematice oken a dveří při jejich pořízení.

Základní dotazy

Jak předejít obtížím?

Pečlivě vybrat partnera, který zjistí vaše potřeby, vyrobí a dodá vám kvalitní výrobek a jeho instalaci, a je pro vás zárukou zabezpečení záručního i pozáručního servisu výrobků. Vždy je třeba počítat s tím, že pokud vám vznikne závada na výrobku, snazší pro vás bude zajistit si odstranění závady u partnera, u kterého jste si výrobek zakoupili. V dynamickém vývoji trhu s okny a dveřmi vzniká a zaniká během pouhých několika let stovky subjektů. Obezřetnost je tedy pro každého kupujícího opravdu namístě.

Je lepší plastové, nebo dřevěné okno?

To záleží na povaze nakupujícího. Někdo upřednostní menší nároky na údžbu plastových oken, jiný výraz ušlechtilé krásy a přirozenosti dřevěného okna. Obecně známé hlavní nevýhody jednotlivých materiálů jsou u  plastových oken : vysoká roztažnost materiálu vlivem rozdílu teploty, což pro uživatele znamená častější nároky na seřízení kování během ročních obdobích, u dřevěných oken:  častější nároky na ošetření povrchové úpravy.

Dotazy k výrobkům

Z čeho se takové okno skládá?

Základ okna tvoří profil rámu a křídla, kování a zasklení. Pokud chcete rozumět co okna tvoří, je vhodné sledovat kvalitu těchto tří částí oken.

Co poskytuje okenní, nebo dveřní profil?

Okenní profil tvoří základ okenní a dveřní konstrukce, jeho kvalita, vlastnosti a vybavení určují životnost a užitné vlastnosti celého okna, či dveří. Pokud opravdu uvažujete o výměně oken pouze jednou za život, stabilita okenního a dveřního profilu je pro to prvořadým zájmem. U všech materiálů může případný výrobce činit ústupky v jeho konstrukci za účelem dosáhnout snížení nákladů. Jak rozlišit kvalitu plastového, dřevěného či hliníkového okenního či dveřního profilu vás podrobně obeznámí náš pracovník na příslušné pobočce. Okna a dveře UNIWIN jsou vybavena a konstruována podle firemních cílů zaměřených na kvalitu konstrukce a vstupních materiálů. 

Jaký účel plní kování okna?

Kování uzamyká na více bodech po obvodu okna okenní křídlo pevně k rámu okna. Používá se termín celoobvodové kování. Okenní křídlo má po svém obvodu tzv. kovací drážku, ve které jsou uchyceny na sebe navazující díly kování. Počet běžných uzamykacích bodů si volí každý výrobce individuálně. Rozlišujeme mezi standardním uzamykacím bodem a uzamykacím bodem se zvýšeným zabezpečením proti násilnému vniknutí. S těmito bezpečnostními uzamykacími body rozlišujeme několik stupnů, podle jejich počtu a umístění. V oknech, kde lze předpokládat případné násilné vniknutí do bytu či domu, doporučujeme použití kování minimálně stupně WK2. 

Jaké zasklení oken lze použít?

Zasklení je většinou hlavní plochou oken a dveří a jeho vlastnosti, jsou tak určující pro vlastnosti celého okna. Myslíme tím zejména izolační vlastnosti. Běžně používaným standardem je dnes izolační dvojsklo plněné nízkoemisivním plynem argonem s koeficientem tepelné prostupnosti U=1,0. Případné použití rámečku izolačního skla z vysoce tepelně vodivých materiálů zvyšuje výskyt rosení a mlžení skla. Pokud tomuto chcete předejít, dbejte na to, aby rámeček skla byl ocelový, nebo sklolaminátový, v žádném případě ne hliníkový. Výrazné omezení možnosti vzniknu rosení skla poskytne použití izolačních trojskel. Izolační trojskla výrazně zvyšují užitné vlastnosti celého okna. Jejich použití vřele doporučujeme. Dalšími možnostmi jež, zasklení přináší, jsou zabarvená, ornamentní a bezpečnostní skla. Nebo skla jež poskytují možnost ochrany před prohříváním prostoru teplem ze slunečního záření, která lze opět doporučit v případě velkých prosklených ploch orientovaných zejména na jižní stranu budovy.

Dotazy na montáž výrobku

Jak probíhá výměna oken v bytě či rodinném domě?

Výměna oken je významným zásahem do soukromí klienta. Vždy, i když je průběh prací nanejvýš šetrný, se jedná o stavební práce v obytném prostoru. 

Jaké služby požadovat při výměně oken a dveří?

Jednoznačně zaměření výrobků s odpovědností dodavtele. Kompletní provedení instalace výrobků v sobě zahrnuje demontáž původních oken a dveří, montáž nových, zednické začištění otvorů, uvedení výrobků do provozu a zaškolení uživatele do péče o výrobek. Vhodné je pořídit si kompletní služby od jednoho dodavatele, který je provádí dlouhodobě. Vyhnete se tak neodbornému průběhy vaší zakázky.

Jak postupovat při závadě výrobku?

Sepsat popis závady a reklamovat jej  písemně u dodavatele. 


Obrazek Obrazek